Son dəqiqə:

KARDELEN DERGİSİNİN 97. SAYISI ÇIKTI

8-08-2018, 08:30
310

https://a.radikal.ru/a17/1808/bb/8e59a5b04b84.jpg


https://b.radikal.ru/b21/1808/ee/65a566828e02.jpg


   https://c.radikal.ru/c42/1808/f5/c1eb88ab375a.jpg


   https://b.radikal.ru/b20/1808/57/88741a1175ce.jpg


KARDELEN DERGİSİ’NDEN "ERTUДћRUL GAZİ İHTİFALİ" SAYISI…

Çeyrek asrı aşkın bir zamandır sadece "fikrin değerini bilenlere..." istinat eden Kardelen dergisinin Temmuz-Eylül 2018 tarihli 97. sayısı çıktı.

Dergi yeni sayısında "Bu sene 737. si yapılacak Ertuğrul Gazi İhtifali'nden hareketle TÜRK TEЕћKİLГ‚TLANMA KABİLİYETİ"ni ele alıyor. Kapakta okuyucuya; "Türk’ün cevherinden emsalsiz bir sivil teşkilatlanma: 737. Ertuğrul Gazi İhtifali" sözüyle sesleniyor.

"Türk Teşkilatlanma Kabiliyeti ve Kapasitesi" başlıklı başyazıda, Ali Erdal; Bu sene 737.si icra edilecek olan bu ihtifalin, dünyada eşi bulunmayan bir sivil teşkilГўtlanma harikası olduğunu belirterek "Üzerinde tezlerin, doktoraların hazırlanması, araştırmaların yapılması, kitapların yazılması gereken, her parçası birbirinden harika iç içe değerleri havi bir sivil organizasyonu; sıradan festival ve şenlik sanmaktayız." diyor.

Dergi editörü; Kardelen’in İstanbul Sirkeci Garı’nda düzenlenen 9.Uluslararası Dergi Fuarı’na katıldığı haberini verdikten sonra her yıl Eylül ayının ikinci haftası düzenlenen Söğüt’teki Ertuğrul Gazi İhtifaline davet ediyor.

Yavuz Sert bu sayıda "Mai ve Siyah" ile "İnsan ve Ећeytan" kitaplarından aktardığı "keyif verici cümleler"i okuyuculara sunuyor.

Üstad Necip Fazıl’ın "İdeolocya Örgüsü" eserinin Milliyetçilik bölüm ile başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikГўyelere de yer veriliyor.

Derginin 97.sayısında yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Türk Teşkilatlanma Kabiliyeti ve Kapasitesi – Ali Erdal
Ertuğrul Gazi – Kadir Bayrak
Keyif Verici Cümleler – Yavuz Sert
Türk’ün Halelendiği Ufuk İstikamet – Sinan Ayhan
Taşlar Dile Geldi – Mustafa Büyükgüner
Türk Milletinde Devlet ve Devlet Başkanlığı – Muhsin Hamdi Alkış
Bu Cemiyetin "Derinlik ve Olgunluğu" MevlГўna’da – Hakan Karahan
Fatmalar ve Diğerleri – Fatma Pekşen
Sarmaşık Günaydını – A.Mahir Pekşen

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen@kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir.


Mənbə: [xfgiven_menbe][xfgiven_menbe]

BİZİ SOSİAL ŞƏBƏKƏLƏRDƏN İZLƏYİN: