Remzi ZENGİN."BİRAZ DA GÜLELİM"

27-08-2015, 08:00
1 111

Remzi ZENGİN."BİRAZ DA GÜLELİM"


Kadının biri alışveriş için şehre inmiş, ilk girdiği dükkГўnda harika ayakkabılar bulmuş, ikincide de nefis bir elbise. Üçüncü dükkГўnda her şey 5 dolara inmiş, gözlerine inanamazken birden cep telefonu çalmış.
Hattaki kadın doktor ona, kocasının feci bir trafik kazası geçirdiğini, durumunun kritik olduğunu, yoğun bakıma kaldırıldığını söylemiş.
Kadın, doktora kocasına çarşıda olduğunu iletmesini, bir an önce orada olacağını söyleyerek telefonu kapatmış, ama akabinde hayatının en verimli alışverişini yapmakta olduğunu fark etmiş ve hastaneye gitmeden 1-2 mağazaya daha girmiş, birkaç saat sonra sabah alışverişini bir fincan kremalı kahve ile tamamlanmış ki birden kocasını hatırlamış. Suçluluk duygusu ile hastaneye koşmuş.
Koridorda doktoruna rastlayıp kocasını sormuş.
Bayan doktor, kadının elindeki paketlere bakıp:
-"Buraya hemen gelmek yerine alışverişine devam ettin değil mi?" demiş bağırarak,
-"Sanırım kendinle gurur duyuyor olmalısın. Adam burada yoğun bakımda, sen mağaza mağaza dolaş. İyi be! Ama bu senin son alışverişin olacak. Artık ömrünün sonuna kadar onun hastabakıcısı olacaksın, hem de başından 1 dakika bile ayrılamadan!"
Kadın son derece üzgün başını önüne eğmiş.
Bayan doktor, onun bu haline uzun uzun baktıktan sonra kıkırdamaya başlamış,
-"Ећaka yapıyorum şaka." demiş, "Takıldım sana. Kocan öldü. Vallahi öldü. Hadi aç bakayım şu poşetleri de neler aldın görelim!.."


Mənbə: [xfgiven_menbe][xfgiven_menbe]
Sizin Reklam Burada

BİZİ SOSİAL ŞƏBƏKƏLƏRDƏN İZLƏYİN: